•  

Nieuw bv-recht

Vanaf 1 oktober 2012 geldt voor alle besloten vennootschappen het nieuwe bv-recht. Omdat het nieuwe bv-recht eenvoudiger, voordeliger en flexibeler is, wordt ook wel gesproken over de flex-bv. Een overzicht.

Nieuw bv-recht

Toepassingsbereik

Vanaf 1 oktober 2012 krijgen alle besloten vennootschappen met het nieuwe bv-recht te maken, dus ook de bv’s die op dat moment al bestaan. Bestaande bv’s zijn echter ook gebonden aan hun eigen statuten die meestal nog volledig zijn gebaseerd op het oude recht. Bestaande bv’s kunnen daardoor zonder statutenwijziging niet van alle voordelen van het nieuwe bv-recht genieten.

Eenvoudiger

Onder het nieuwe bv-recht is het eenvoudiger om een bv op te richten. Voor ondernemers die een standaard bv willen oprichten passen de statuten op nauwelijks meer dan één A4-tje.

Als bij oprichting van de bv geld wordt gestort is geen bankverklaring nodig. Bij een inbreng in natura is geen accountantsverklaring vereist. Ook is geen accountantsverklaring meer nodig bij transacties tussen de bv en haar oprichters of aandeelhouders binnen twee jaar na oprichting. Verder is een blokkeringsregeling voor overdracht van de aandelen niet langer verplicht.

Na goedkeuring van de directie kan kapitaal onmiddellijk worden terugbetaald.

Goedkoper

Onder het nieuwe bv-recht geldt geen minimumkapitaal. Een bv kan worden opgericht en bestaan met één enkel aandeel van één eurocent.

Flexibeler

Het is mogelijk aandelen zonder stemrecht of zonder winstrecht uit te geven. Verder kunnen aandelen in een andere valuta luiden dan de euro, bijvoorbeeld in Amerikaanse dollar. Voor een besluitvorming buiten vergadering is geen unanimiteit meer vereist en de vaste vergaderplaats kan volgens het nieuwe bv-recht ook buiten Nederland liggen.

Actie

Bv’s die op 1 oktober 2012 al bestaan kunnen daarna zonder meer voortbestaan. Zij lopen echter wel het risico verstrikt te raken in de ‘oude’ regels in hun statuten en het nieuwe wettelijke bv-recht. Bovendien biedt het nieuwe bv-recht kansen en mogelijkheden, waarvan zonder aanpassing van de statuten geen gebruik kan worden gemaakt. Mogelijk moet worden geconcludeerd dat het nieuwe bv-recht niet meer bij uw onderneming past en deze toe is aan een andere rechtsvorm.

Contact

Heeft u vragen? Neem dan contact met ons op via marketing@mazars.nl  of bel 088 277 13 33.

Wij helpen u graag verder.

Downloads
Nieuw bv-recht flyer
DOWNLOADEN 62,15 kB
Stuur door

U:

Uw vriend:

Opmerkingen:

Please enter this code in the field below (spam protection) :
 New Code

U:

Opmerkingen:

Please enter this code in the field below (spam protection) :
 New Code

Top
pagina
M
Contact
opnemen